Zelf aanschaffen
Wat heb je nodig voordat je je pup ophaalt?
Voordat je je pupje bij ons komt ophalen, wil je natuurlijk goed voorbereid zijn. Het is fijn als de belangrijkste spullen alvast in huis zijn, zodat je de eerste dagen alle aandacht aan je nieuwe pup kunt geven en niet nog van alles hoeft aan te schaffen.
Hieronder vind je een checklist van de spullen die je minimaal nodig hebt voor het ophalen van je pup.
- Een mand of kussen waar je pup languit in kan liggen. Als je voor een donut mand kiest dan is een doorsnede van 80 cm voor mini pups en een doorsnede van 90 cm voor kleine medium pups, de maat waar de pup als hij uitgegroeid is, nog steeds goed in past.
De meeste doodles vinden het fijn om met hun hoofd iets hoger te liggen. Bij ons liggen de hondjes graag in de donuts van het merk Jack & Vanilla. Bij deze donuts kun je de hoes eraf halen om te wassen.
- Een waterbak van keramiek is goed af te wassen en heel hygiënisch. Kies er 1 die ruim genoeg is zodat de hond (ook als hij uitgegroeid is) goed met de mond open, ruimte heeft om te drinken. 18 cm doorsnede is een mooie maat.
- Een voerbak. Wij gebruiken het eerste jaar eigenlijk altijd een Sodapup Mandala voor onze pups. Deze is speciaal op maat voor jonge pups tot oudere pups. Ze eten daardoor wat rustiger maar hij is niet zo diep dat een pup gefrustreerd raakt.
- Een opvouwbare puppyren gebruiken wij in plaats van een bench naast bed voor de eerste maanden. In het rennetje leggen we dan een eenvoudig klein mandje van bijvoorbeeld de action en een wasbare plasmat om ongelukjes op te vangen. Een puppyren is vaak fijner omdat de pup dan ook wat meer ruimte heeft om naast het mandje te gaan liggen als hij het warm krijgt. Pups verplaatsen heel veel tijdens hun slaap. Dat is natuurlijk slaapgedrag.
Nog even een waarschuwing. Er bestaan ook zwaardere puppyrennen met losse panelen die gekoppeld kunnen worden en afgeronde bovenhoeken hebben. Wij en een collega fokker hebben meerdere keren pups gehad die klem kwamen te zitten met hun kaak in de spijltjes. Grote paniek en veel krijsen want de pups begrijpen zelf niet dat ze hun hoofd moeten kantelen om weer los te komen. We hebben ook een volwassen hond gehad die er tegen aan sprong en aan de bovenkant met een voorpootje vast kwam te zitten in de afgeronde hoeken. Die is in paniek gaan trekken om haar pootje los te krijgen en die hebben we omhoog moeten tillen om het pootje er weer uit te schuiven. Sindsdien gebruiken we voor onze nestjes puppyrennen van plexiglas en tijdens het verschonen, of wanneer we een pup wat langer aanhouden, de opvouwbare puppyrennen uit de link.
- Eventueel een bench Er kunnen meerdere redenen zijn om toch te willen trainen met een bench en dan raden wij een bench van 90 cm aan. Bij kleinere benches is het voor de pup niet mogelijk om goed te draaien of op een koeler plekje te gaan liggen en dat helpt niet erg mee voor het aanwennen van de bench.
- Wasbare plasmatten / incontinentiematten Wij leren onze pups al bij ons thuis op een rustige manier omgaan met zindelijk worden. Daarbij gebruiken we onder andere wasbare plasmatten. Wegwerp-plasmatten worden door de meeste pups vanaf een week of 6 ontdekt als iets waar je heerlijk aan kunt trekken en scheuren. Daarom kiezen wij voor stevige, wasbare matten die tegen een stootje kunnen.
In het begin gebruiken we zo’n plasmat ook ’s nachts in het puppyrennetje naast ons bed. Mocht je pupje ’s nachts wakker worden en een plasje moeten doen, dan heeft hij of zij een plekje waar dat kan. Dat geeft in de eerste nachten ook wat rust, zowel voor het pupje als voor het nieuwe baasje.
Eigenlijk slapen de meeste van onze pups binnen een paar dagen in hun nieuwe huis al de hele nacht door. Het komt dan nog maar af en toe voor dat ze ’s nachts een plasje moeten doen. Rond een week of 16 zijn de blaasspieren bij de meeste pups zover ontwikkeld dat ze hun blaas steeds beter onder controle krijgen. Je merkt dan vanzelf dat de plasmat ’s nachts niet meer gebruikt wordt en dat deze ook uit het puppyrennetje naast het bed kan.
Het is overigens niet perse nodig om speciaal twee plasmatten aan te schaffen. Je kunt er ook voor kiezen om je pup zowel overdag als ’s nachts direct buiten te laten plassen. Toch vinden wij het in de eerste periode wel prettig om een paar plasmatten in huis te hebben. Ze kunnen namelijk erg handig zijn wanneer je nét te laat doorhebt dat je pup moet plassen.
Overdag kun je bijvoorbeeld een plasmat bij de deur leggen. De bedoeling is natuurlijk dat je pup leert om buiten zijn behoefte te doen, maar mocht je een keer net te laat zijn, dan heeft je pup een vaste plek waar hij of zij terecht kan. ’s Nachts kan de plasmat vervolgens in het puppyrennetje naast het bed liggen voor een eventueel ongelukje.
Zo kun je de plasmatten gebruiken als een handig hulpmiddel tijdens de zindelijkheidsperiode, zonder dat je pup leert dat binnen plassen de bedoeling is.
- Tic Clip wij gebruiken het liefst geen chemische middelen op onze doodles om vlooien en teken op afstand te houden. Australian Labradoodles zijn gevoelige honden en veel chemische middelen kunnen behalve schadelijk voor de teken en vlooien, ook schadelijk zijn voor het immuunsysteem van je hond. Waar we zelf goede resultaten mee hebben is de Tic Clip. Een kleine penning voor aan de halsband die de vlooien en teken doormiddel van energetische trillingen op afstand houden. Het klinkt wat vaag maar we hebben er echt veel minder teken op onze honden door. Als we in een extreem door teken besmet gebied wandelen (zoals sommige bossen in Drenthe) dan gebruiken we vlak voor de wandeling soms ook nog de spray van hetzelfde merk (Anibio) erbij.
- Butternut is een gestoomde complete voeding voor je pup/hond. Onze pups krijgen dit vanaf 4 weken en zijn dit gewend als ze mogen verhuizen. Je krijgt voor ongeveer een week Butternut voor je pupje mee in het puppy pakket maar het is de bedoeling dat je zeker de eerste maand niet van voeding wisselt. Hieronder de link met een kortingscode voor je eerste en tweede bestelling van Butternut.
https://butternutbox.com/Nadine241?share_source=copylink


